C1210X335K3NACAUTO
Description
CAP CER 3.3UF 25V X8L 1210
DataSheet
C1210X335K3NACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X8L HT150C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X8L
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Soft Termination, High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)