CQ0805JRNPOYBN220
Description
CAP CER 22PF 250V NPO 0805
DataSheet
CQ0805JRNPOYBN220 PDF
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)