1825J0100124GCT
Description
CAP CER 0.12UF 10V C0G/NP0 1825
DataSheet
1825J0100124GCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.12 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)