04023U110GAT2A
Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0402
DataSheet
04023U110GAT2A PDF
Type Description
Series:U
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:11 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Ultra Low ESR
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)