GCM033R71A222KA03D
Description
CAP CER 2200PF 10V X7R 0201
DataSheet
GCM033R71A222KA03D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)