CGA2B2X7R1E223M050BA
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402
DataSheet
CGA2B2X7R1E223M050BA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)