SMK325BJ473KN-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.047UF 630V X5R 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SMK325BJ473KN-T PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.083" (2.10mm)