3530N820J103LE
Description
CAP CER 82PF 10KV C0G/NP0 RAD
DataSheet
3530N820J103LE PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:10000V (10kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.500" L x 0.350" W (12.70mm x 8.89mm)
Height - Seated (Max):0.575" (14.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.380" (9.65mm)