C1210X512M3HAC7800
Description
CAP CER 1210 5.1NF 25V ULTRA STA
DataSheet
C1210X512M3HAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm X8R HT150C Flex
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:5100 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)