C430C124K5R5TA
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R AXIAL
DataSheet
C430C124K5R5TA PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm X7R
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.12 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)