HV2225Y821MXMATHV
Description
CAP CER 820PF 5KV X7R 2225
DataSheet
HV2225Y821MXMATHV PDF
Part Status:Active
Capacitance:820 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)