JWK105BJ225MP-F
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0204
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
JWK105BJ225MP-F PDF
Type Description
Series:W
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0204 (0510 Metric)
Size / Dimension:0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.014" (0.35mm)