1812J3K00150GCR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 15PF 3KV C0G/NP0 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1812J3K00150GCR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)