08053U120FAT9A
Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0805
DataSheet
08053U120FAT9A PDF
Type Description
Series:U
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Ultra Low ESR
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.045" (1.15mm)