VJ1111D270JXRAJ
Description
CAP CER 27PF 1.5KV C0G/NP0 1111
DataSheet
VJ1111D270JXRAJ PDF
Part Status:Active
Capacitance:27 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)