1812D682J101KHT
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1812D682J101KHT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)