C2012CH2A153J085AC
Description
CAP CER 0.015UF 100V CH 0805
DataSheet
C2012CH2A153J085AC PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)