1206J1K50820FCR
Description
CAP CER 82PF 1.5KV C0G/NP0 1206
DataSheet
1206J1K50820FCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)