C317C332M1U5TA
Description
CAP CER 3300PF 100V Z5U RADIAL
DataSheet
C317C332M1U5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm Z5U
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:-10°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)