WF095162WJ15238BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 1500PF 14KV SCREW
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
WF095162WJ15238BJ1 PDF
Type Description
Series:TWXF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:14000V (14kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Nonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension:3.740" Dia (95.00mm)
Height - Seated (Max):6.378" (162.00mm)