MA0603CG3R0C250
Description
CAP CER 3PF 25V C0G/NP0 0603
DataSheet
MA0603CG3R0C250 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)