GMC21X7R682K50NT
Description
CAP0805 X7R 6800PF 10% 50V
DataSheet
GMC21X7R682K50NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)