C2225C682JBGACTU
Description
CAP CER 6800PF 630V C0G/NP0 2225
DataSheet
C2225C682JBGACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G HV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)