SA102C222KAR
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL
DataSheet
SA102C222KAR PDF
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)