MR065A123KAA
Description
CAP CER 0.012UF 50V NP0 RADIAL
DataSheet
MR065A123KAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.012 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Style:Straight
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
C315C180J1G5TA
C315C180J1G5TA
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL
08051U200FAT2A
08051U200FAT2A
CAP CER 20PF 100V NP0 0805
MR065A123KAA
MR065A123KAA
CAP CER 0.012UF 50V NP0 RADIAL
ELM 3-780
ELM 3-780
LED MT SR VERT
54-421
SW-SNAP ACTION.SPDT 10A