1812E564K250KHT
Description
CAP CER 0.56UF 25V 1812
DataSheet
1812E564K250KHT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.56 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)