WKO472MCPQH0KR
Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
DataSheet
WKO472MCPQH0KR PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.492" (12.50mm)