1812CA392JAT1A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 3900PF 630V NP0 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1812CA392JAT1A PDF
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)