22251C824KAT2A
Description
CAP CER 0.82UF 100V X7R 2225
DataSheet
22251C824KAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.82 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.060" (1.52mm)