0603J1001P20BFR
Description
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0603
DataSheet
0603J1001P20BFR PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.2 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)