K471K10X7RF5UH5
Description
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL
DataSheet
K471K10X7RF5UH5 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max):0.244" (6.20mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)