K104K15X0UH53H5H
Description
CAP CER 0.1UF 100V X0U RADIAL
DataSheet
K104K15X0UH53H5H PDF
Type Description
Series:HOTcap®
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X0U
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)