1210Y2000152MET
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R 1210
DataSheet
1210Y2000152MET PDF
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)