1825J0250471FCT
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 1825
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1825J0250471FCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)