PD0070WJ20136BJ1
Description
CAP CER 200PF 14KV R85 DISK
DataSheet
PD0070WJ20136BJ1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:14000V (14kV)
Temperature Coefficient:R85
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max):1.417" (36.00mm)