C1206X6S6R3-476MNE
Manufacturer
Venkel LTD
VIGOR # :
Description
CAP CER 47UF 6.3V X6S 1206
DataSheet
C1206X6S6R3-476MNE PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)