C320C565J3R5TA7301
Description
CAP CER 5.6UF 25V X7R RADIAL
DataSheet
C320C565J3R5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:5.6 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)