C1210C105J5NACTU
Description
CAP CER 1UF 50V X8L 1210
DataSheet
C1210C105J5NACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm X8L HT150C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X8L
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)