1206J0630240JQT
Description
CAP CER 24PF 63V C0G/NP0 1206
DataSheet
1206J0630240JQT PDF
Part Status:Active
Capacitance:24 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)