LLL31MR71E474MA01K
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0612
DataSheet
LLL31MR71E474MA01K PDF
Type Description
Series:LLL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0612 (1632 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)