MA0402XF823K100
Description
CAP CER 0.082UF 10V X5R 0402
DataSheet
MA0402XF823K100 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.082 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)