1410Y1000151MCTE03
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 1410
DataSheet
1410Y1000151MCTE03 PDF
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1410 (3727 Metric)
Size / Dimension:0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)