RDE5C1H822J1P1H03B
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL
DataSheet
RDE5C1H822J1P1H03B PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)