VJ1206A3R9CXXCW1BC
Description
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 1206
DataSheet
VJ1206A3R9CXXCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.9 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)