VJ0603A222FXJPW1BC
Description
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 0603
DataSheet
VJ0603A222FXJPW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)