2225J5000103JCR
Description
CAP CER 10000PF 500V C0G 2225
DataSheet
2225J5000103JCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)