MA1206CG100F500
Manufacturer
Meritek
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
MA1206CG100F500 PDF
Type Description
Series:MA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)