CC0805JRX7R0BB122
Description
CAP CER X7R 0805
DataSheet
CC0805JRX7R0BB122 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)