C321C472GAG5TA
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C321C472GAG5TA PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)