GMC21CG6R8C200NT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
VIGOR # :
Description
CAP0805 COG 6.8PF .25PF 200V
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GMC21CG6R8C200NT PDF
Type Description
Series:GMC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)